سعید کشاورز

با گزینه Power-Ups ترللو بازدهی خود را افزایش دهید

با گزینه Power-Ups ترلو بازدهی خود را افزایش دهید

احتمالا با مطالعه مقاله های قبلی با طرز کار ترللو آشنا شده اید. این میز کار برد ها، لیست ها و کارت هایی را در خود جای داده است که روند انجام کار ها را به مراتب ساده تر از گذشته می کند.
در این مقاله قصد داریم نگاهی دقیق تر به گزینه های موجود در بخش Power-Ups بیندازیم. این گزینه یکپارچگی برد ها را ارتقا می بخشد و به شما اجازه می دهد که میزان بازدهی خود را به مراتب افزایش دهید. چرا که گزینه های موجود در این بخش منجر به افزایش سرعت عمل شما می شوند. با ما همراه باشید و با این ابزارهای شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید.

Power-Ups

ما می دانیم که میز کار ترللو (Trello) تنها ابزار و نرم افزاری نیست که توسط اعضای تیم شما مورد استفاده قرار می گیرد؛ احتمالا شما از برنامه هایی مانند Google Drive، slack و Salesforce نیز استفاده می کنید. این برنامه ها این امکان را به وجود می آورند که تمامی اطلاعات مورد نیاز شما در بخش واحدی متمرکز و دسترس تمام اعضا قرار داشته باشد.
با استفاده از گزینه Power- ups در یک نگاه به تمام اطلاعات موجود دسترسی خواهید داشت. با استفاده از این گزینه با توجه به نیاز های خود کارت ها را تغییر دهید. به صورت خودکار آنها را ساماندهی کنید یا رویکرد جدیدی را در پیش بگیرید. تقویم و دیگر ابزارهای موجود در این بخش شما را در این راه یاری خواهند کرد.

Power-Ups ترللو

افزودن گزینه Power- ups به برد اصلی بسیار ساده است:

1- روی گزینه Power- ups از قسمت منوی ترللو کلیک کنید به این ترتیب راهنمای این گزینه باز می شود.

۲- روی گزینه Add در کنار گزینه هایی که در بخش Power-ups وجود دارد، کلیک کنید و آنها را به برد ترللو بیفزایید.

۳- در کنار دکمه Add یک علامت چرخ دنده وجود دارد. با کلیک روی این علامت این امکان را در اختیار خواهد داشت که تنظیمات مربوط به گزینه مورد نظر را اعمال کنید. علاوه بر این قادر خواهید بود دیگر حساب های کاربری را نیز به ترللو بیفزایید و میز کار منسجم و یکپارچه ای را به وجود آورید.

۴- به منظور دسترسی به گزینه های بیشتر در بخش Power- ups بهتر است یک کارت را باز کنید و روی دکمه Power- ups کلیک کنید و در این بخش اطلاعات جانبی را بیفزایید و فایل های مورد نظر را اضافه کنید. علاوه بر این امکان استفاده از امکانات Power- ups از طریق کلیک روی گزینه Power- ups که در بخش بالایی برد ترللو واقع شده است نیز وجود دارد.

نکته طلایی:

گزینه Power- ups به صورت رایگان روی یکایک برد ها فعالی می شود. تمام اعضا این امکان را در اختیار دارند که از امکانات بیشمار این گزینه در برد مورد نظر بهره مند شوند.

افزایش سرعت و میزان بازدهی در تیم

گزینه Power- ups به اعضای تیم اجازه می دهد که با استفاده از برد های ترللو در سریع ترین زمان ممکن اقدامات ضروری را به انجام برسانند. این ابزار یک نرم افزار CRM بسیار سبک است که آغاز به کار اعضای تیم فروش را به سادگی امکان پذیر می کند.
با استفاده از این ابزار بدون نیاز به ایمیل، امکان مدیریت محتوا نیز میسر خواهد شد. این میز کار ابزار ارزشمندی برای تیم هایی که در زمینه های متفاوتی فعالیت دارند به شمار می رود و روند انجام کار به کلی متحول خواهد کرد.
در ادامه نگاهی اجمالی به برخی از موارد استفاده Power- ups در تیم های متفاوت می اندازیم.

تقویم ویرایشی بازاریابی

تقویم ویرایشی بازاریابی

 • دورنما و مسیر انجام یک پروژه یا مقاله را در Evernote تعیین کنید و این مسیر را به کارت ها بیفزایید. به این ترتیب ایده های خود را با اعضا تیم به اشتراک خواهید گذاشت.
 • از طریق Google Drive یک سند جدید ایجاد کنید و آن را که مستقیما به کارت ترللو اضافه کنید.
 • یک تاریخ معین برای انتشار مشخص کنید و قیف فروش را به صورت تصویری در تقویم به تصویر بکشید.
 • فایلی را از Drive روی کارت بارگذاری کنید. به این ترتیب تمام اعضای تیم امکان مشاهده فایل های حاوی تصاویر موجود را خواهد داشت.

قیف فروش CRM

قیف فروش CRM

 • مشتریان احتمالی و فرصت هایی که از طریق برنامه Salesforce به دست آورده اید را به کارت اضافه کنید. به این ترتیب به ساده ترین شکل ممکن اطلاعات مهم مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشید.
 • با انتخاب گزینه Custom Fields درخواست ها، نقل قول ها و اطلاعات مازاد را در اختیار اعضا قرار دهید.
 • با استفاده از OneDrive اسناد و قراردادها را به ایمن ترین شکل ممکن مدیریت کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • گزینه Calendar شما را در جریان قرار های ملاقات و تماس های ضروری که باید انجام دهید نیز قرار می دهد.

روند انجام کار را طراحی کنید

 • از InVision نمونه های اولیه را استخراج و در کارت های مورد نظر بارگذاری کنید.
 • با استفاده از گزینه Dropbox منابع تصویری خود را سازماندهی کنید. علاوه بر این در ترللو به تمام این منابع دسترسی داشته باشید.
 • به منظور دریافت بازخورد اعضای کارت ها را به کانال های Slack ارسال کنید.
 • برای پروژه هایی که در ارتباط مستقیم با طراحی قرار دارند از این فضا برای به نمایش گذاشتن تصاویر و ایده ها بهره ببرید.

البته این امکان وجود دارد که با توجه به قابلیت ها و نیازهای تیم به شیوه متفاوتی از ابزاری این بخش استفاده کنید.

یکپارچگی و افزونه ها

با استفاده از افزونه های موجود برای مرورگر ها از مزایای بیشتری در ترللو بهره مند شوید. از این گذشته پلاگین ها و کانکتور های متعددی نیز توسط تیم ترللو و برنامه نویسان متفرقه ایجاد شده است که تجربه متفاوتی را برای شما در پی خواهد داشت.

یکپارچگی و افزونه ها - ترللو

با استفاده از کانکتور های Zapier و IFTTT روند انجام امور را به صورت خودکار تنظیم کنید. به این ترتیب روند انجام کار را در برنامه های محبوب خود و در محیط ترللو به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال با استفاده از Zapier به صورت کاملا خودکار کارت های جدید را به صورت خودکار از طریق محتوای موجود در جیمیل یا یادداشت های Evernote ایجاد کنید. به این ترتیب بخش عمده ای از کار به صورت خودکار انجام می شود و قادر خواهید بود زمان خود را به انجام امور مهم تری اختصاص دهید.
با استفاده از IFTTT همگام با افزوده شدن مورد جدیدی به تقویم گوگل، کارتی در ترللو ایجاد خواهد شد. از این گذشته این امکان نیز وجود دارد به محض ثبت یک تصویر آن را در کارت ترللو بارگذاری کنید. محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و قادر خواهید بود با توجه به نیاز های خود روند متفاوتی را ایجاد کنید.

افزونه های مرورگر نیز به شما اجازه می دهند، محیط ترللو را به شکل انحصاری تری ایجاد کنید و تجربه متفاوتی را ایجاد کنید:

 • با استفاده از افزونه Plus for Trello تعداد کارت ها را بیفزایید، امتیاز ها را تخمین بزنید. این افزونه قابلیت های فراوانی را برای شما در پی خواهد داشت.
 • استفاده از Chrome address bar کارت های تازه ای را ایجاد کنید و مستقیما آنها به برد انتقال دهید.
 • افزونه Next Step For Trello نصب کنید. با استفاده از این افزونه موارد موجود در چک لیست های موجود در کارت ها را بدون نیاز به باز کردن کارت ها مشاهده خواهید کرد.

افزونه های متعددی نیز وجود دارند که امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند. این افزونه یکپارچگی کارها و تیم شما را در پی خواهند داشت.

در آخر

اگر به دنبال استفاده از گزینه Power-Ups برای اعضای تیم، ایجاد یک ویژگی منحصر به فرد یا یک افزونه کاربردی هستید، نیازی به نگرانی نیست. ترللو میز کاری است که آزادی عمل را به شما هدیه می کند.
برنامه نویسان این امکان را در اختیار دارند که با توجه به نیازهای خود و با استفاده از ویژگی های ترللو نرم افزارها و ابزارهای مورد نیاز خود را ایجاد کنند. از این گذشته افزونه های متعددی نیز وجود دارند که تمامی نیاز های شما را بر طرف می کنند. با ما در ادامه این سری مقالات همراه باشید و با دیگر کاربرد های ترللو آشنا شوید.

منبع: ترللو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *