سعید کشاورز

نگاهی عمیق تر به ابزارهای ترللو – Trello

نگاهی عمیق تر به ابزارهای ترللو Trello

در نگاه اول ترللو ابزار ساده ای به نظر می رسد؛ اما این ظاهر ساده ابزارهای قدرتمند و کاربردی بسیاری را در دل خود نهفته است. دراین مقاله قصد داریم نگاهی عمیق تر به کارت های ترللو و منوی برد بیندازیم. دو نکته مهم را به شما می آموزیم که هنگام کار در محیط ترللو به یاری شما خواهند آمد.

درون کارت ها

بیایید روی کارت هایی که ایجاد کرده اید کلیک کنیم و نگاهی دقیق تر به محتویات کارت ها بیندازیم. در تصویر زیر داخل یک کارت را مشاهده می کنید. سه قسمت مهم در این کار وجود دارد که باید به خوبی آنها را بشناسید.

درون کارت ها

۱- توضیحات کارت

در بخش Description یا توضیحات، اطلاعات دقیقی درباره کارت ارائه می دهید. از این گذشته این امکان نیز وجود دارد که لینک سایت های راهنما یا منبع را نیز در این بخش با اعضای تیم به اشتراک بگذارید. تمامی اصول و اقدامات لازم برای انجام کار مورد نظر را شرح دهید. به منظور افزودن اطلاعاتی که در بخش توضیحات درج کرده اید از گزینه Edit the description استفاده کنید. این گزینه در بخش بالایی کارت مشهود است. از این گذشته این امکان وجود دارد که با استفاده از گزینه های متفاوتی ابزار Markdown تغییرات مورد نیاز را در ساختار نوشته های این بخش ایجاد کنید.

توضیحات کارت

۲- اظهار نظر و انجام امور متفاوت

به منظور برقراری ارتباط و تعامل با دیگر اعضای تیم امکان درج نظرات نیز در کارت ها میسر شده است. با استفاده از این بخش نظرات خود را در مورد فعالیت های اعضای تیم درج کنید و آن ها را در جریان آخرین به روز رسانی های مربوط به کارت قرار دهید. با درج @ در ابتدای نام اعضا آن ها را نیز در جریان محتوای نظری که در این کارت ثبت کرده اید قرار دهید. در بخش Activity تمامی اظهارنظر ها و رویدادهای مرتبط با کارت را مشاهده می کنید.

اظهار نظر و انجام امور متفاوت

۳- افزودن Add

در بخش Add ابزارهای بیشتری برای اعمال تنظیمات محتویات کارت در اختیار شما گذاشته می شود.

Add Members

با استفاده از این گزینه کارت را به یکی از اعضای تیم خود اختصاص دهید. به این ترتیب در آینده متوجه می شوید که چه کسی در حال انجام چه کاری است و چه کارهایی باید به انجام برسانند.

Add Checklists

در کارت هایی که نیاز به زیر مجموعه یا درج مراحل متفاوتی باشد، از این گزینه استفاده می شود. به این ترتیب مطمئن می شوید که تمام گام های مورد نظر در مدت زمان تعیین شده به انجام می رسند. این امکان وجود دارد که چک لیست ها را از یک کارت دیگر کپی و در این کارت درج کنید. از این گذشته با استفاده از @ در آغاز نام اعضا آنها را نیز در جریان چک لیست جدید قرار دهید.

Add a Due date

با استفاده از این گزینه یک تاریخ مشخص برای انجام کارت مشخص کنید به این ترتیب در زمان مقرر کارت انجام شده و آماده بهره برداری خواهد بود. این گزینه ۲۴ ساعت پیش از فرارسیدن موعد سررسید اعلان یا نوتیفیکیشنی را برای عضو مسئول ارسال می کند. پس از تکمیل وظیفه محول شده وضعیت کارت را با انتقال به فهرست انجام شده ها یا Done تغییر دهید.

Add attachments

امکان افزودن فایل به کارت از طریق Dropbox، Google Drive، Box و OneDrive نیز وجود دارد. بنابراین فایل های خود را با حافظه های ابری مورد نظر خود در کارت ها بارگذاری کنید.

همه چیز روی منو است

در سمت راست برد ترللو با منوی ترللو مواجه می شوید. این بخش مرکز اصلی است. منو قسمتی است که امکان مدیریت اعضای تیم را میسر می کند. در این بخش تنظیمات اولیه مربوط به برد ترللو را انجام دهید گزینه Power Ups را فعال کنید. در این بخش به برخی از گزینه های هیجان انگیز منوی ترللو نگاهی می اندازیم.

منو ترللو

اعضای برد

در بخش بالایی منو اعضای تیم خود را مشاهده می کنید. از این بخش اعضا را حذف یا عضوی را به برد بیفزایید. برای این منظور روی گزینه Invite کلیک کرده و فرد تازه ای را به برد اضافه کنید. به این منظور از نام کاربری یا ایمیل آنها کمک بگیرید. اعضای تیم به صورت خودکار برای شما به نمایش گذاشته می شود.

اعضای برد

  • امکان حذف اعضای تیم از برد نیز وجود دارد. برای این منظور روی تصویر فرد مورد نظر کلیک کرده و گزینه Remove From Board را انتخاب کنید. با کلیک روی تصویر شخصی خود از برد خارج شوید. تمامی اعضای بورد به صورت پیش فرض امکان افزودن و حذف اعضا را دارند. اما ادمین این امکان را در اختیار دارد که با استفاده گزینه تنظیمات در برد تغییرات لازم را در این حوزه اعمال کند.
  • از طریق کلیک روی گزینه Change Permissions این امکان را در اختیار خواهید داشت که میزان دسترسی و اختیارات اعضای تیم را محدود کنید. پیشنهاد ما این است که همواره بیش از یک ادمین برای یک برد در نظر بگیرید. به این ترتیب در صورت عدم حضور یک ادمین دیگری کارها به انجام می رساند.

تغییر تصویر پس زمینه

با استفاده از این گزینه به برد خود یک هویت منحصر به فرد می بخشید. تصویر پیش زمینه ترللو به صورت پیش فرض یک صفحه آبی رنگ است. روی گزینه Change Background تصاویر محبوب خود را برای برد ترللو انتخاب کنید.
در این بخش تصاویر فوق العاده زیبایی برای شما در نظر گرفته شده اند که ظاهری خیره کننده ای را در ترللو ایجاد می کنند. هر یک از این تصاویر ظاهری متفاوت را ایجاد و احساسات شما را به نمایش می گذارند. در واقع ترللو به این موضوع باور دارند که بازدهی و خلاقیت در کنار کمی سرگمی نتیجه بهتری را در پی خواهد داشت.

Power-ups

این گزینه ابزارهای متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این ابزارهای انسجام و یکپارچگی برد ترللو خود را افزایش دهید. برنامه و ها و اپلیکیشن هایی که هنگام کار با ترللو به آنها نیاز خواهیم داشت را به ترللو متصل کنید. به این ترتیب تمام اطلاعت مورد نیاز شما در یک فضا موجود خواهد بود. در ادامه مثال هایی در این باره را با شما در میان می گذاریم.

۱- تقویم

در تقویم ترللو زمان تحویل پروژه ها و سر رسید انجام امور را مشاهده کنید. به این ترتیب رویکرد های متفاوتی را در برد ترللو در پیش خواهید گرفت.

تقویم ترللو

Google Drive -۲

با استفاده از این گزینه در کمترین زمان ممکن تمام فایل های مورد نظر خود را از حافظه مجازی استخراج کرده و روی کارت ها بارگذاری کنید. با استفاده از این گزینه به ترک کردن محیط ترللو ندارید. این امر برای دیگر حافظه های مجازی از جمله Box Dropbox نیز میسر است.

گوگل درایو

۳- تغییرات اختیاری

در این بخش اطلاعاتی از قبیل قیمت، زمان تقریبی انجام پروژه، شماره تماس و غیره را به کارت بیفزایید. این گزینه ها علاوه بر داخل کارت در بخش درونی کارت نیز به نمایش گذاشته می شوند.

آنچه در نگاهی عمیق به ترللو آموختیم…

در این بخش تنها تعدادی از گزینه ها و ابزارهای ارزشمند Power-ups را بررسی کردیم. در مقاله بعدی به جزئیات بیشتری درباره این ابزارهای ارزشمند می پردازیم.
منوی ترللو گزینه های متعددی را در اختیار کاربران قرار می دهد. زمانی را برای بررسی دقیق برد و منوی ترللو در نظر بگیرید و با امکانات برجسته این ابزار آشنا شوید. ترللو با ابزارها و قابلیت های خود شما را حیرت زده خواهد کرد.

منبع: ترللو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *