سعید کشاورز

09022423600

نصیحت گوگل راجع به رقبایی که با اسپم دارای رتبه های برترند

در مورد رقبایی که با زیر پا گذاشتن قوانین گوگل به رتبه‌های برتر رسیده‌اند چه باید کرد؟ در یک پادکست شامل عضوی از تیم کیفیت جستجو گوگل به این موضوع می‌پردازدند که وقتی رقبا با استفاده از تاکتیک‌های اسپمی در رتبه بندی خوبی قرار می‌گیرند چه باید کرد.

جان مولر:

یک سوالی که همیشه از من پرسیده می‌شود، این است که اگر یک رقیب با تاکتیک‌های اسپم به عنوان مثال پر کردن صفحه با کلمات کلیدی رتبه بگیرد چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ آیا این چیزی است که من بتوانم آنها را به پلیس اسپم گزارش دهم و آنها به این موضوع رسیدگی کنند؟ چه گزینه‌هایی وجود دارد؟

دوی نگوین:

بله، خیلی مواقع لزوما رقبا به دلیل اسپم کردن رتبه نمی‌گیرند، رتبه بندی فاکتورهای زیادی دارد. اما اگر واقعا نگران هستید می‌توانید موضوع را به ما گزارش دهید، ما یک گزارش نامه اسپم داریم که مرتبا آن را چک می‌کنیم. پس لطفا موارد اسپمی که می‌بینید را به ما گزارش کنید و ما حتما به آن نگاه خواهیم کرد.

تاکتیک‌های اسپمی رقبا را دنبال نکنید. مولر با ناشران ابراز همدردی کرد که به نظر می‌رسد رقبا از تاکتیک‌های اسپم سود می‌برند. دوی نگوین با یادآوری پاسخ می‌دهد که فقط به این دلیل که یک رقیب کاری را انجام می دهد، رتبه نمی‌گیرد.

جان مولر:

نمی دانم، من همیشه کمی متاسفم برای افرادی که این نوع چیزها را می‌بینند، جایی که آنها تقریباً در شرایطی گیر کرده‌اند که فکر می‌کنند، خب، شاید من نیز باید اسپم کنم بنابراین می‌توانم بالاتر از رقیب خود که اسپم می‌کند رتبه بگیرم. اما این همیشه فکر بدی است.

دوی نگوین:

بله اگر همه این کار را می‌کردند پس چه بر سر کاربران می‌آمد؟ آیا آنها تجربه کاربری خوب و محتوای خوبی برای مصرف خواهند داشت؟ من واقعاً فکر نمی‌کنم که این یک راه حل باشد. من فکر می‌کنم همه باید بر روی انجام درست کارها و انجام بهترین کارها تمرکز کنند، نه فقط برای وب سایت شما، بلکه برای کاربران شما.
اگر بیش از حد بر یک معیار واحد یا موضوعی تمرکز کرده باشید که فکر می‌کنید به دلایلی باعث تحریک سایت‌های شما می‌شود، در بیشتر مواقع به نتیجه بسیار منفی منجر می‌شود.

جان مولر:

و به طور بالقوه، این فقط به سایت شما آسیب می‌رساند و شما به جای اینکه روی چیز مثبتی برای وب سایت خود کار کنید تا مسائل را در دراز مدت بهبود ببخشید، یک سوراخ بزرگتر برای خود می‌کنید.

یک اشتباه رایج در تجزیه و تحلیل رقیب این است که تصور کنیم تاکتیک‌های اسپمی یک رقیب دلیل رتبه‌های بالای آن است. لازم به یادآوری است که الگوریتم گوگل یک جعبه بسته است، به این معنی که ما نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم چرا گوگل هر سایتی را رتبه بندی می‌کند. بهترین کاری که یک ناشر می‌تواند انجام دهد این است که یک رقیب اسپم را به گوگل گزارش دهد و ارزیابی کند که برای ارتقا بهتر وب سایت چه کارهایی می‌توان انجام داد.

منبع: www.searchenginejournal.com

در صورت تمایل این مطلب را به اشتراک بگذارید
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
مطالب پیشنهادی
به چه چیزی فکر می‌کنی؟
ارسال پیام