جان مولر توضیح می‌دهد که چرا گوگل ممکن است تصمیم بگیرد به دزدان مقاله با رتبه بندی مطالب سرقت شده به جای مقاله اصلی پاداش دهد.

پاسخ جان مولر در چارچوب سوالی در مورد اینکه چرا یک سارق مقاله (کپی کننده) از ناشر محتوای اصلی پیشی می گیرد؟

شخص سوال کننده نگران این است که سایت دیگری با اینکه از محتوای او کپی می‌کند اما رتبه بهتری کسب کرده. وی از جان مولرسوال کرد که آیا گوگل می‌تواند تشخیص دهد که کدام سایت ناشر اصلی و کدام سایت سارق است؟

فرد پرسید:

آیا می‌توانید به من بگویید وقتی شخصی به طور مداوم از مطالب من کپی می‌کند و از ما بهتر رتبه می‌گیرد … در چنین شرایطی چه عواملی باید مورد بررسی قرار گیرد یا اینکه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

جان مولر پاسخ خود را با تأیید اینکه گوگل می‌تواند تشخیص دهد کدام سایت ناشر اصلی محتوا است، شروع کرد. سپس توضیح داد که چرا گوگل در بعضی مواقع به سارق محتوا بیش از ناشر محتوا رتبه میدهد.

جان مولر:

از نظر من می‌توانیم تا حد زیادی تعیین کنیم اما حتی اگر بدانیم که کدام یک نسخه اصلی و کدام یک کپی است، بعضی اوقات نشان دادن یک کپی در نتایج جستجو منطقی است. یکی از شرایطی که من به طور مداوم این اتفاق را می‌بینم این است که وب سایتی که در کل از کیفیت پایین تری برخوردار است، وقتی سیستم‌های ما به آن نگاه می کنند نمی‌توانند به آن‌ اعتماد کنند.

اما اگر یک وب سایت با کیفیت بالاتر مقداری از این مطالب را می گرفت و منتشر می‌کرد، می‌گوییم ما در مورد این وب سایت اطلاعات بیشتری داریم و در واقع شاید باید این محتوا را در نتایج جستجو نشان دهیم. این نیز یکی از شرایطی است که ممکن است با آن روبرو شوید تا تلنگری باشد که به طور کلی در بهبود کیفیت وب سایت خود نیز سرمایه گذاری کنید. نه فقط آن مقاله ای که ظاهراً مردم دوست دارند. بلکه بقیه وب سایت شما نیز به طور کلی تاثیرگذار است.

چرا گوگل به یک وب سایت اعتماد نمی کند؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است گوگل به یک وب سایت اعتماد نکند. اگر گوگل در حال رتبه‌بندی سایت دیگری با محتوای کپی است، شاید مسئله کیفیت، کیفیت محتوا نباشد. آنچه از فاکتورهای مهم کیفیت باقی مانده است، لینک‌های ورودی و خروجی با کیفیت پایین است. در کنار خود محتوا، لینک‌های ورودی و خروجی بدون شک مهمترین مسائل مربوط به کیفیت هستند.

منبع: searchenginejournal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.