جان مولر توضیح داد که این مشکل معمولاً در سمت سرور مشاهده می‌شود و این مشکل از Googlebot نیست.

سوال به این شکل پرسیده شد:

من در برخی از صفحات خود یک خطای سرور داشتم. وقتی چند صفحه نشان داده شده در سرچ کنسول را بررسی کردم، آنها به خوبی کار می‌کردند. من همچنین چند بار از گزینه validate استفاده کردم اما گوگل مرتباً صفحات را با خطا علامت گذاری می‌کند. از آن زمان یک ماه گذشته است. این مسئله روی ایمپرشن و کلیک من تأثیر گذاشته. آیا در چنین شرایطی می‌توانم کاری انجام دهم؟

جان مولر تأیید کرد که اگر سرچ کنسول گوگل هنگام خزیدن صفحات وب توسط Googlebot خطاهای سرور را نشان دهد، این خطاها واقعاً وجود دارند و این مسئله باگی از طرف گوگل‌بات نیست!

این چیزی است که جان گفت:

ما خطاها را در صفحات اختراع نمی‌کنیم! وقتی Googlebot صفحه را بررسی میکند و یک خطای سرور را نشان میدهد، قطعا در آنجا واقعاً یک خطای سرور مشاهده میکنیم.

در ادامه مولر به این موضوع اشاره کرد که بعضی از این ارورها موقتی هستند.

آنچه او گفت:

ممکن است این چیزی باشد که در وب سایت شما موقتی است و اگر موقتی باشد، با خزش بعدی ما دوباره سعی خواهیم کرد.
و اگر خطا برطرف شود، می توانیم صفحه را به طور معمول ایندکس کنیم.

به عنوان مثال، ممکن است یک سرور برای تعمیر و نگهداری داون شود، ممکن است در DNS مشکلاتی وجود داشته باشد که بخشی از اینترنت را دچار مشکل کرده یا همچنین ممکن است سرور بیش از حد سنگین شده باشد و از خزیدن جلوگیری کند. در ادامه جان مولر یادآوری کرد مشکلی که شخص سوال کننده در حال تجربه آن است ممکن است مربوط به سرور باشد.

مولر :

پس اگر بعد از مدتی از قسمت Validate سرچ کنسول استفاده کردید و باز هم دیدید که این نوع از ارورها وجود دارند من این مسئله رو متوجه هاست شما میدانم. و ببینید که آیا سرویس‌دهنده هاست شما می‌تواند تشخیص دهد دقیقا چه مشکلی وجود دارد و این مشکل چه تعداد از URL ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

چون اگر گوگل‌بات میلیون‌ها صفحه از وب‌سایت شما را خزش کند و در صد صفحه خطای سرور پیدا کند تقریبا طبیعی است. اما اگر 200 صفحه از سایت شما را خزش کند و در صد صفحه خطای ارور گزارش کند این ممکن است نگران کننده باشد. در همچین مواردی گوگل نمی‌تواند برای شما کاری کند و باید به هاست خود مراجعه کنید.

منبع: https://www.searchenginejournal.com/why-gsc-shows-crawl-errors-when-page-loads-normally/410794/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.