نگاهی اجمالی به میز کار ترللو – Trello

اگر برای انجام کارهای روزمره خود به فکر استفاده از میز کار ترللو افتاده اید باید به شما تبریک بگویم. Trello ابزاری ارزشمند است که تمامی نیازهای شما را در محل کار، منزل، در فاصله محل سکونت تا محل کار و در هر مکان دیگری برطرف خواهد کرد. با استفاده از ترللو تمامی امور را با اعضای تیم به صورت کاملا سازماندهی شده انجام دهید. برنامه ریزی کاری و شخصی خود را در این فضا انجام دهید و همواره در جریان آخرین رویدادهای کسب و کار و زندگی شخصی خود باشید.

کار با ترللو را شروع کنید

واقعیت این است که راه اندازی و انجام تنظیمات اولیه یک برنامه در آغاز، کار چنان ساده ای به نظر نمی رسد. به همین دلیل با ارائه یک راهنمای جامع و کامل شما را در این راه یاری می کنیم. نگران نباشید روند انجام کار به سادگی هرچه تمام تر و در کمترین زمان ممکن برای شما بازگو می شود. با استفاده از میز کار ترللو Trello در کمترین زمان ممکن اعضای تیم خود را گرد هم آورید و امور کسب و کار خود را به انجام برسانید. صرف نظر از اینکه از نسخه Trello Enterprise یا Business برای کسب و کار خود استفاده می کنید، نکاتی که در این مقاله ارائه می شود برای شما سودمند خواهد بود.

اصول اولیه برد یا میز کار

در برد ترللو با ۴ بخش مجزا روبرو می شوید. البته هر یک از این قسمت ها جزئیات متعددی را در خود جای داده اند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شوید.

کار با ترللو

Boards

برد یا میز کار پروژه یا مکانی است که روند انجام کارها را به نمایش می گذارد. اگر یک وبسایت جدید را ایجاد کرده اید یا قصد دارید چند روزی از کار مرخصی بگیرید به بخش برد ترللو نیاز خواهید داشت. با استفاده از این بخش تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید و با اعضای تیم، خانواده و دوستان خود در تعامل باشید.

Lists

لیست ها این امکان را به وجود می آوردند که در کارتی که با علامت C در تصویر مشخص شده است، روند انجام فعالیت های متفاوت و مراحل آنها را به خوبی ذخیره شوند.
با استفاده از لیست ها روند انجام امور را مشخص کرده و با افزودن لیست جدید، مرحله جدیدی را برای اعضای تیم تعریف کنید. به این ترتیب یک اقدام مشخص از ابتدا تا انتها در سامانه کسب و کار شما مورد بررسی قرار می گیرد.

ایست های ترللو

از این گذشته این امکان وجود دارد که روند توسعه و تکامل ایده‌ای و اطلاعات موجود را از لیستی به لیست دیگر دنبال کنید. در Trello محدودیتی برای ایجاد لیست وجود ندارد. ترتیب قرار گیر‌ی لیست ها را در بورد مورد نظر تعیین و با توجه به نیاز خود آنها را جابجا کنید.
این امکان وجود دارد که در محیط برد ترللو از ساده‌ترین اما کاربردی‌ترین ترتیب برای تنظیم لیست ها استفاده کنید. در این صورت لیست های شما به این ترتیب خواهند بود:

  • To Do (فهرست کارهایی که باید انجام شوند)
  • Doing (فهرست کارهای در حال انجام)
  • Done (فهرست کارهای تمام شده)

در این ساختار هر کارتی مسیر خود را در برد ترللو از فهرست To Do آغاز و در نهایت در فهرست Done جای می گیرد. این نکته را به یاد داشته باشید که در ترللو این امکان وجود دارد که با توجه به نیازهای خود تغییرات لازم را اعمال کنید. درواقع یکی از برجسته‌ترین ویژگی های این میز کار نیز همین موضوع است.
همه چیز به فراخور نیازهای و انتظارات شما تغییر پیدا می کند. بنابراین هر اسمی که برای شما مناسب‌تر است را برای لیست های موجود در برد خود در نظر بگیرید. در ترللو از لیست هایی از جمله تقویم بازاریابی، مدیریت پروژه و قیف فروش استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مهم‌ترین نکته در تنظیم فهرست های موجود در ترللو نظم بخشیدن به وظایف و اقداماتی است که توسط اعضای تیم در کسب و کار شما انجام می شوند.

کارت های ترللو

Cards

کارت ها، بنیادی‌ترین عنصر در ترللو هستند. ایده ها و وظایفی که باید به انجام برسد در کارت ها نمایش داده می شوند. ممکن است کارت محتوی کاری باشد که باید در اسرع وقت انجام شود. به عنوان مثال شاید نیاز داشته باشید که یکی از اعضای گروه پستی برای وبلاگ بنویسد، کارت ها اقدامات لازم را به فرد مورد نظر یادآوری می کنند. در کارت ها قوانین و مقررات کسب و کار خود را درج کنید. به عنوان مثال در چه صورتی با مرخصی کارکنان موافقت خواهید کرد. اطلاعاتی از این دست را در کارت ها بگنجانید و به میز کار خود نظم بدهید.
برای تولید یک کارت روی گزینه Add a card کلیک کنید. این گزینه در انتهای لیست مشاهده می شود. روی این گزینه کلیک کرده و نامی را برای مقصود مورد نظر خود انتخاب کنید. هر اقدامی را در این کارت ها برنامه ریزی کنید و دیگر نگران به تعویق افتادن روند انجام امور نباشید.
به عنوان مثال کارتی ایجاد کنید که به یکی از اعضای خانواده شما یادآوری می کند که باید در تاریخ مشخصی لباس ها را از خشکشویی تحویل بگیرد.
از سوی دیگر این امکان وجود دارد که وظیفه‌ای را به یکی از اعضای تیم خود محول کنید و به این ترتیب در زمان تعیین شده اقدامات مورد نظر را انجام دهید.
کارت ها را به تناسب نیازهای خود ایجاد کنید. به این ترتیب مجموعه‌ای از اطلاعات ارزشمند را در برد ترللو نگهداری می شوند. زمانی که محتویات این کارت ها نیاز داشته باشید کافی است روی نام کارت کلیک کنید.
از این گذشته امکان جابه جا کردن کارت ها از لیستی به لیست دیگر نیز وجود دارد. به این منظور کافی است کارت مورد نظر را بگیرید و در لیست مورد نظر رها کنید. این کار را با نام Drag and Drop می شناسیم. این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ محدودیت برای ایجاد کارت در برد ترللو وجود ندارد.

منوی ترللو

Menu

در سمت راست برد ترللو گزینه منو را مشاهده می کنید. این بخش در واقع بخش مرکزی برد ترللو است که امکان کنترل تمام بخش ها را میسر می کند. در منو مدیریت اعضای تیم را به بهترین شکل انجام دهید و از این گذشته تنظیمات اولیه برد را تعیین کنید.
فیلتری را برای کارت های موردنظر در نظر بگیرید و گزینه Power Ups را فعال کنید. از این گذشته در این بخش تمام فعالیت های انجام شده در برد ترللو را مشاهده خواهید کرد. با صرف کمی زمان با ویژگی های منحصر به فردی روبرو می شوید که شما را شیفته استفاده از این میز کار خواهد کرد.

در آخر
اکنون که مقاله راهنمای اجمالی ترللو را مطالعه کرده اید، دیگر با اصول بنیادین این میزکار آشنا هستید. همانطور که مشاهده می کنید نحوه انجام کار بسیار ساده است. اکنون زمان آن رسیده است که اولین برد خود را ایجاد کرده و کار در فضای ترللو را تجربه کنید. اما قبل از هر چیز باید ایده یا هدفی را برای فعالیت در ترللو در نظر بگیرید. اهداف، ایده ها و اقداماتی که در برنامه شخصی خود ذخیره کرده اید را به برد ترللو بیفزایید‌ و نظمی را تجربه کنید که تاکنون در هیچ میز کار دیگری مشاهده نشده است.

منبع: ترللو

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *